Успішно завершився Міжнародний навчальний тур на програмі Президентська kmbs МВА до Канади та США

2-17 серпня для 22 учасників програми Президентська МВА-3 відбувся міжнародний навчальний тур до Канади та США. Міжнародний навчальний тур для учасників програми Президенської МВА kmbs до Канади та США – невід’ємна складова навчання на програмі. Тур проходив через такі міста як Торонто, Чікаго та Санта-Барбара.

Під час туру учасники навчалися в таких бізнес-школах як Ivey Business School [Канада, Торонто], Kellogg School of Management [США, Чікаго], Adizes Institute [США, Санта-Барбара], а також зустрілися з власниками компаній та провели паралелі ведення бізнесу в Канаді, США та Україні- також протягом туру учасники мали гарну нагоду познайомитись з культурою країн, де тур проходив.

Тур складався з трьох компонентів:

• візити в кращі компанії Північної Америки

• навчання в бізнес-школі

• знайомство з культурою

По гарячих слідах Міжнародного навчального туру:

3 серпня (день 1)

B перший день перебування в Канаді учасники відвідали Algonguin Park в Канаді. Під час візиту до парку учасники веслували на каноє по Дикій Канаді.

4 серпня (день 2)

Учасники ознайомилися з технологією виготовлення вина в Канаді, відвідали виноробне підприємство Konzelmann Winery, ознайомилися з сортами винограду, продегустували вино, і цікавою частиною дня було відвідування Ніагарського водоспаду.

5 серпня (день 3)

Протягом дня учасники програми познайомилися з власниками чотирьох компанії. 2 компанії працюють в сфері виробництва, інші 2 — в сфері послуг, що дало учасникам туру змогу побачити різні способи ведення бізнесу та побудови компаній.

День розпочався із зустрічі з Євгеном Гончаруком, власником компанії &quot-Contract Supply&quot- (виготовлення меблів на замовлення). Євген розповів історію успіху та поділився планами на майбутнє. На останок учасники мали екскурсію по підприємству, де, власне, побачили технологію виготовлення меблів.

Цікавим стало для учасників відвідування сімейного бізнесу, компанії якa працює в сфері ритуальних послуг – &quot-Cardinal Funeral Homes&quot- та зустріч з власником в третьому поколінні — Джимом Кардиналом.

Після обіду та короткої прогулянки в українській дільниці, де мешкає Торонтонська Українська спільнота, на нас очікувала зустріч з українською кредитною спілкою &quot-Будучність&quot-. Христина Бідяк, Директор кредитної спілки, та Теодосій Буйняк, Голова Ради Директорів, тепло зустріли учасників програми. Під час зустрічі дізналися про етапи розвитку компанії, мали змогу ознайомитися з річним звітом спілки та дізнатися про безліч багатогранних проектів, в яких приймає участь кредитна спілка &quot-Будучність&quot-

День закінчився візитом в компанію &quot-Lava Computers MFG Inc.&quot- та зустріччю з власником компанії — Романом Винницьким. Під час зустрічі Роман Винницький провів екскурсію по підприємству та розповів про технологію виготовлення інтерфейсних плат для комп’ютерів.

День видався напруженим, багатим на різні та яскраві приклади та, сподіваємось, кожен з учасників знайшов для себе щось цікаве та корисне.

6 серпня (день 4)

Bідбувалися заняття в Ivey School of Business. Василь Калимон, професор з фінансів, викладач корпоративних фінансів, провів заняття для учасників програми Президентська МВА-3.

Заняття розпочалося з загального огляду економіки Канади. Канадська економіка 2/3 продукту експортує в США. Торонто має багато грошей з туризму. 80% фінансування Канади є через Торонто.

Під час заняття учасники мали змогу детально дізнатися про короткострокові та довгострокові кредити, перспективи, пропозиції та ризики, a також дізналися про основні фінансові альтернативи.Після обід учасники відвідали Торонтонську фондову біржу. Це 7 найбільша фондова біржа в світі та 2 найбільша біржа-адміністратор в світі (найбільша знаходиться в Мумбаї). Реймонд Кінг, управляючий, розповів про принцип роботи фондової біржі, порівняв себе з конкурентом. Під час зустрічі — дізналися що ліквідність ринків зростає. На біржі торгують 40% aмериканських брокерів та 20% європейських. Для торонтонської біржі нішовою галуззю є – видобувна галузь (60% всіх компаній видобувної галузі котуються через Торонтонську біржу).Зaвершальним в Торонтонській частині навчання стала зустріч з Джеймсом Тeмертем, головою наглядової ради kmbs. День закінчився спільною вечерею в CN Tower – найвищій вежі світу.

Далі учасників чекає переліт до Чикаго та заняття в Kellogg School of Management.

7 серпня (день 5)

Після прибуття до Чикаго учасники відразу поїхали на зустріч в архітектурну дизайнерську компанию Skidmore Owens Merrill (SOM, www.som.com). Компанія заснована в 30-х роках. Компанія працює в багатьох країнах світу. Саме ця компанія розробила генеральний план парку Міленіум в Чикаго. Розробляють план розвитку набережної озера.

8 серпня (день 6)

Сьогодні на учасників чекав інтенсивний день занять в Kellogg School of Management при Northwestern University. День розпочався з вітального слова та огляду навчальної програми від професора Майкла Реднора. Перше заняття провів професор Пол Хірш на тему «Планування та впровадження організаційних змін в умовах, що постійно змінюються». Скотт Віатакер (Larry and Carol Levy Institute for Entrepreneurial Practice) розповів про стратегічні інновації для малих компаній. Девід Гросман, тренер, консультант Державної мічиганської програми з підприємництва (один з керівників напрямку глобальних технологій, GM), розповів про інструменти управління, які використовують передові американські компанії та висвітлив їхній досвід роботи. Боб МакКарті, засновник та голова правління Vitacity (колишній керівник Roche Pharmaceutical) поділився підприємницьким досвідом та розповів про екосистему інновацій.Найбільш знаковою подією дня стало заняття Філіпа Котлера, живої легенди маркетингу. Учасники з неабиякою цікавістю взяли участь в діалозі присвяченому результативному маркетингу за участі основоположника фундаментальних маркетингових теорій.На завершення дня професор Майкл Реднор провів екскурсію по Kellogg School of Management. Втомлені, але задоволені від інтелектуального навантаження, вже зовсім рідні та дружні, учасники завершили перший тиждень навчального туру.

9-10 серпня (день 7-8)

Настав час трохи відпочити та порефлексувати: екскурсія по Чiкаго, надихаючий вид з Sears Tower, прогулянка по парку Мілленіум, а також – подорож на кораблику по Чикаго, велосипедні прогулянки і як тріумфальне завершення дня – дружній матч з волейболу на одному з пляжів озеру Мічиган. Надихнуті-відпочиті-усміхнені і готові до роботи ми починаємо другий тиждень навчального туру.

11 серпня (день 9)

Після активно проведених вихідних, учасники знову приступили до навчання. З самого ранку був відвіданий центр інновацій McDonalds, де розробляються та тестуються інновації як в харчуванні, так і в обслуговувані споживачів. Деніс Вейл, віце-президент з інновацій та розвитку, в своїй презентації показав етапи розвитку компанії, розповів про сильні та слабкі сторони кожного етапу та через призму управлінських висновків висвітлив плани компанії на майбутнє. Після презентації учасникам провели екскурсію по центру інновацій, та повели в пілотний ресторан, де учасники на власні очі побачили в дії ті інновації, які щойно бачили в центрі.

Після обіду пройшов візит до Національної лабораторії Аргон, де був встановлений перший ядерний реактор в Чiкаго. Науковці лабораторії проводять дослідження, в ході яких намагаються знайти вирішення найбільш актуальних проблем суспільства. Основні дослідження фокусуються на ресурсах збереження енергії, природокористування та національній безпеці.День закінчився справжньою спільною українською вечерею в домі Марти Фаріон, президента Фундації Києво-Могилянської Академії.

12 серпня (день 10)

Настав останній навчальний день в Чiкаго. Зранку учасники мали дві зустрічі з представниками бізнесу, які поділилися досвідом розвитку своїх компаній, розповіли про інновації, які застосовують на підприємстві і поділилися планами на майбутнє. Успішне навчання в Kellogg School of Management закінчилося врученням сертифікатів.

14–15 серпня (дні 11-12)

Учасники прибули до Санта-Барбари, фінального пункту Міжнародного навчального туру. Весь час та увага були присвячені навчанню в Adizes Institute, яке проходило під темою «Як не потрапити в пастку засновника». Під час практичних семінарів учасники мали зустріч з Лу Сіракузано, президент та генеральний директор Video Services Corp., який розповів про свій успішний досвід використання методології Адізеса. Завтра на учасників чекають заняття доктора Іцхака Адізеса та підбиття підсумків туру.

13 серпня (день 11)

З самого ранку на учасників чекав переїзд до Санта-Барбари. Перебуваючи в Санта-Барбарі учасники навчатимуться в Інституті Адізеса, намагаючись знайти відповідь на питання «Як не потрапити в пастку засновника».

14 серпня (день 12)

Учасники з нетерпіння очікували занять в Інституті Адізеса, оскільки вони достатньо добре знайомі з теоріями Доктора Адізеса та брали участь в конференції «Організація на піку» за його участі в Києві.Першу половину дня учасники працювали з Шохамом Адізесом, сином Доктора Адізеса.Після обіду заняття продовжив сам Іцхак Адізес темою про ефективний та неефективний менеджмент. Винятково корисним для учасників стало висвітлення теми про те, як досягнути ефективної командної роботи та скоординувати роботу команд. На завершення дня була проведена інтерактивна сесія питань-відповідей, під час якої учасники мали змогу визначити на якому життєвому циклі знаходиться їхня компанія, і які етапи та інструменти їм слід використовувати для успішного розвитку.

Втомлені, але задоволені, учасники повернулися до готелю та продовжили вечір дискусіями про почуте.

15 серпня (день 13)

Зранку другого навчального дня учасники мали зустріч з Лу Сіракузано, президентом та генеральним директором Video Services Corp., який розповів про свій успішний досвід використання методології Адізеса. Завтра на учасників чекають заняття доктора Іцхака Адізеса та підбиття підсумків туру.

Після обіду заняття продовжив Доктор Адізес. Заняття відбулося в форматі дискусії, під час якої учасники отримали відповіді на питання, які їх хвилювали в управлінні власними компаніями, намагалися вирішити ті проблеми, з якими вони зіткнулися на даному етапі розвитку. Насичений та цікавий день закінчився спільною вечерею.

16 серпня (день 14)

Завершальний день туру пройшов насичено — майже цілий день учасники присвятили заняттям в Інституті Адізеса за участі запрошених власників бізнесу, що поділились з учасниками своїм непересічним досвідом. Прощальна вечеря, слова подяки та згадування найцікавіших моментів туру завершили успішну 14-денну поїздку.

Учасники Міжнародного навчального туру отримали яскраві враження, свіжі ідеї для власних компаній та нове бачення міжнародного бізнесу.

Києво-Могилянська Бізнес-Школа

Києво-Могилянська Бізнес-Школа [kmbs] була заснована в 1999 році в одному з найстаріших університетів Східної Європи. Інноваційність та сміливість – це те, що відрізняє kmbs від інших шкіл бізнесу. У 2002 році kmbs першою в Україні відкрила інноваційну 5-ти блокову програму Executive MBA, у 2005 році з’явилась унікальна програма для власників бізнесу – Президентська МВА kmbs.kmbs тричі стала бізнес-школою # 1 в Україні, згідно з рейтингом українських бізнес-шкіл, укладеним «Діловим журналом».

kmbs – асоційований член Central and East European Management Development Association (CEEMAN), European Foundation for Management Development (efmd), Baltic Management Development Association (BMDA). В 2006 році kmbs отримала безумовну акредитацію CEEMAN терміном на 5 років.

Добавить комментарий

Scroll to top