Навіщо навчаються за програмою «міні-МВА»?

Минулого тижня завершилося навчання 36 слухачів за програмою міні-МВА. Серед них — представники топ-менеджменту (директори, генеральні директори, голови правлінь) та середньої управлінської ланки українських компаній.

Урочистому врученню дипломів передувало підбиття підсумків командних змагань з комп’ютерної бізнес-симуляції Global Management Game — обов’язкового навчального курсу програми. Бурхливе обговорення результатів тривало й на прощальному фуршеті. За словами викладача курсу бізнес-симуляцій В.І.Дем’яненко, команди топ-менеджерів, які керували компаніями у віртуальному бізнес-середовищі, продемонстрували вражаючі результати. На її думку, деякі з команд можна в повному складі наймати на роботу в будь-яку реальну компанію, оскільки слухачі програми протягом двох умовних років не тільки успішно керували компанією, але й залишили її у здоровому фінансовому стані. І це не підбадьорливе перебільшення викладача — досить часто в процесі бізнес-симуляції учасникам пропонують роботу члени «наглядової ради», чиї ролі виконують запрошені незалежні експерти й випускники МІМ-Київ. Адже в процесі бізнес-симуляції дуже добре видно потенціал людини, яскраво проявляються його лідерські якості, презентаційні вміння, фінансові здібності, здатність розглядати бізнес як цілісну систему.

У бізнес-симуляції нинішнього року перемогли дві команди, результати яких відрізняються лише сотими бала, натомість стиль керівництва в них був діаметрально протилежним. Президент однієї з них – Юрій Мірей, начальник відділу ІТ ЗАТ «ДАТА ГРУП», — обрав досить авторитарну модель управління й прийняття рішень, відводячи членам команди, в основному, роль виконавців і покладаючи на них завдання щодо реалізації стратегії. Цьому є пояснення, оскільки представники компанії ДАТА ГРУП за родом своєї діяльності відрізняються вмінням обгрунтувати свої бізнес-рішення бездоганною аналітикою й підкріпити цифрами.

Інший переможець, команда Світлани Огородник, HR-директора ТРК «Студія 1+1», показала високі результати завдяки злагодженій командній роботі. У них ефективно здійснювалася взаємодія керівників усіх підрозділів компанії. Світлана Огородник — фахівець із базовою гуманітарною освітою. У відповідь на запитання про те, як вона змогла впоратися з усіма виробничими й фінансовими проблемами в процесі управління віртуальним підприємством, Світлана припустила, що їй, як HR-директорові, вдалося правильно сформувати команду, правильно розподілити ролі й правильно все проконтролювати. «Я думаю, що зуміла підтвердити свою професійну цінність, — відзначила С.Огородник».

За видом діяльності Світлані доводиться проводити інтерв’ю із різноманітними фахівцями, тому їй необхідно орієнтуватися в маркетингу, фінансах і кваліфіковано проводити відбір персоналу на першому етапі. «У мене була усвідомлена потреба в поповненні знань, — розповідає Світлана. — До того ж, мої колеги й друзі навчалися за програмою МВА в МІМ-Київ, і я спостерігала, як уже в процесі навчання вони мінялися як менеджери. Тому я могла оцінити якість навчання саме в цій бізнес-школі, і я вдячна моєму роботодавцеві, який оплатив мені навчання в МІМ-Київ. Крім того, дуже мало бізнес-шкіл пропонують такий формат навчання. Але все-таки я зробила б цю програму більш наповненою. Надто швидко сплинув час. Як тільки ми «розігралися», як тільки почали розуміти й робити багато речей свідомо, як тільки навчилися аналізувати, — навчання завершилося. Доведеться з тренажерів перейти до практичного застосування здобутих знань».

Із Світланою Огородник солідарна її колега Наталія Войтенко, керівник відділу навчання представництва компанії Solvay Pharma в Україні, що також шкодує про стрімкий лет часу навчання. «Мої очікування цілком справдилися, й отримані знання для моєї роботи просто необхідні, оскільки я також займаюся навчанням персоналу, — ділиться враженнями Наталія. — Сьогодні на презентації результатів бізнес-симуляції перед «наглядовою радою» наша команда була готова відмовитися від «винагороди» в обмін на можливість повчитися ще два роки за програмою МВА».

Практичну цінність навчання за програмою міні-МВА переконливо підтвердив Олег Походенко, голова правління ВАТ «Перечинський лісохімічний комбінат»:
&lt-br«Я зміг застосувати в своїй щоденній роботі практично все, чого ми навчалися за цією програмою: всі лекції, всі предмети мають безпосереднє відношення до моєї роботи. Я шкодую тільки про те, що все це відбулося в моєму житті зараз, а не десять років тому. Я не знав багатьох підходів, які застосовуються в сучасному бізнесі. У цьому сенсі я дуже багато корисного взяв з курсу «Фінансовий менеджмент» (викладач — Л.М. Хасан-Бек). У МІМ-Київ навчалися також наші фахівці й акціонери. Це було їхнє рішення — послати мене на навчання саме сюди за рахунок компанії. Мені імпонує і зміст курсів, і спосіб викладу матеріалу, а також загальний рівень викладання в МІМ-Київ, його традиції та його дух».&gt-

Добавить комментарий

Scroll to top