Міжнародний навчальний тур студентів kmbs до Індії та Китаю

28 квітня – 10 травня проходив Міжнародний навчальний тур до Індії та Китаю для 65 учасників програм Executive MBA Києво-Могилянської Бізнес-Школи.

2-тижнева навчальна програма націлена на знайомство з бізнес-моделями розвитку найуспішніших підприємств Індії та Китаю.

Міжнародний навчальний тур для учасників програми Executive МВА kmbs до Індії та Китаю – невід’ємна складова навчання на програмі.

Тур складався з трьох компонентів:

• візити в кращі компанії азійського регіону

• навчання в бізнес-школі

• знайомство з культурою

Цілі міжнародного навчального туру:

• зануритись в абсолютно інші культурні умови та спробувати практикувати відкритість до усього побаченого та почутого, а також дати можливість подумати над своїм бізнесом, подивитись на все під іншим кутом зору-

• зрозуміти, які економічні та бізнес-процеси відбуваються в Азії, що це може означати для України та українського бізнесу в перспективі 5-10 років, особливо ще й тому, що дана частина світу менш відома українському бізнесу-

• ознайомити власників та керівників українських компаній зі стратегіями роботи компаній, на ринках, що дуже активно й швидко розвиваються.

Тур пролягав через такі міста як Мумбай, Делі та Шанхай. Учасники змогли здійснити візити в провідні компаній в Індії та Китаї, відвідали заняття присвячені особливостям ведення бізнесу на ринках Азії кращих викладачів S.P.Jain Institue of Management and Research[бізнес-школа, яка входить в десятку кращих бізнес-шкіл Азії] та EM LYON Business School[бізнес-школа, яка займає 28 місце в глобальному рейтингу МВА програм Financial Times], а також занурились в стародавню культуру Індії та Китаю.

По гарячих слідах Міжнародного навчального туру:

Після 10-годинного перельоту 65 учасників програм МВА kmbs нарешті вступили на індійську землю. Аеропорт, трансфер та готель – здавалось, що можна встигнути побачити, але вже при поселенні учасники жваво обговорювали свої враження.

День 1 [29.04.08]

Отже, перший день туру і перше місто – Мумбай, фінансовий центр Індії. Зважаючи на великі затори та чисельність населення, яка перевищує 17 мільйонів мешканців, 15-кілометрову відстань від готелю до бізнес-школи S.P.Jain Institute of Management &amp- Research [SPJIMR] доводиться долати більше години. Перший навчальний день був урочисто розпочатий із вітального слова основного викладацького складу SPJIMR та індійської традиції розпалення «інавгураційного світла». Навчальний модуль, об’єднаний під темою «Ведення бізнесу в Індії», розпочався із занять присвячених індійському бізнес-контексту, специфіці індійської економіки та бізнес-культури. Учасники Туру активно вели дискусії та задавали багато запитань індійським професорам. На кінець дня були проведені заняття з йоги, які є обов’язковою частиною програми МВА для всіх студентів SPIJMR. Ввечері на учасників чекала прогулянка нічним Мумбаєм.

День 2 [30.04.08]

Учасники продовжили навчання в бізнес-школі S.P.Jain Institute of Management &amp- Research, де індійські викладачі розповіли про особливості підприємництва в Індії та галузь ІТ та аутсорсингу. На завершення була проведена дискусія стосовно викликів індійського бізнесу за участі професорів SPJIMR та запрошених менеджерів з провідних індійських компаній.

По завершенні занять учасники відвідали дослідницький центр фармацевтичної компанії Nicholas Piramal Life Science. Вже на підїзді до підприємства вражає разюча контрастність – величезна територія найсучаснішого комплексу розташована в самому центрі найбіднішого житлового району. Віце-президент компанії зробив презентацію підприємства, провів екскурсію та розповів про ключові фактори успіху.Ввечері учасники навчального туру відвідали 26-й міжнародний фестиваль традиційного індійського танцю.

День 3 [01.05.08]

Останній навчальний день в Мумбаї був присвячений зустрічам з представниками компаній Zapak [компанія, що розробляє та ліцензує комп’ютерні ігри] та ICICI Securities [компанія, що займається цінними паперами]. Учасники були дуже зацікавленні дискусією та можливістю дізнатись про особливості роботи індійських компаній, проблеми з якими вони стикаються та інноваційні підходи й рішення, які допомагають їм займати провідні позиції безпосередньо від керівництва. Далі на учасників чекала автобусна прогулянка Мумбаєм з відвіданням найвизначніших історичних місць.

День 4-5 [02.05.08]

Трохи перепочивши після трьох насичених днів, група учасників відлітає до Делі. Поселення в готель, вечеря та прогулянка нічним Делі, який разюче відрізняється від Мумбаю рівнем вестернізації. Ранній підйом і учасники вирушають до міста Агра, де знаходиться легендарний Тадж Махал. Хоча подорож до мавзолею зайняла 4 години, учасники були справді вражені красою та величністю Тадж Махалу. По поверненню до Делі на учасників чекала подорож по старому Делі на велорикшах.

День 6 [04.05.08]

Останній день в Індії. З самого ранку учасники відїхали в aepпоpт, і після 6-годинного перельоту нас зустрічає Китай.

День 7 [05.05.08]

День почався майже зі сходом сонця – з самого ранку на учасників чекали заняття тай-чі, старовинним китайським лікувально-спортивним комплексом вправ, які провели досвідчені майстри в парку серед сотень китайців, які там щоранку тренуються. Заряджені енергією, учасники вирушили до бізнес-школи EM-LYON, де на них чекали заняття Девіда Госета на тему «Chinese Context», що викликали велику кількість питань та породили жваву дискусію. Після занять учасники взяли участь у фотозмаганні, в рамках якого команди мали знайти в Шанхаї певні цікаві об’єкти та сфотографувати їх.

День 8 [06.05.08]

Другий день занять в бізнес-школі EM-LYON продовжив професор Девід Янг, який присвятив свої заняття темі «Doing Business in China». Також в цей день учасники відвідали найбільшу металургійну компанію в Азії – Baosteel. Після екскурсії по залізопрокатному заводу на учасників чекала зустріч з представником топ-менеджменту холдингу, в ході якої кожен мав можливість поспілкуватись та задати питання безпосередньо керівництву. Ввечері були підбиті підсумки фотозмагання та нагородження переможців.

День 9 [07.05.08]

Зранку учасники відвідали заняття Гао Лік’юн, фінансового спеціаліста компанії Deloitte China, яке було присвячене податковій системі Китаю та впливу фінансових регулювальних інструментів на ведення бізнесу. Ще одне заняття провів Стефан Деваль, засновник компанії SinoEuropean Consulting, успішний бельгійський бізнесмен, спеціалізується на «страт-апах» — запусках компаній та бізнесі в різних регіонах Китаю. Учасники буквально «атакували» Стефана запитаннями, оскільки перспектива розпочати бізнес-стосунки з Піднебесною дійсно приваблює. Після цього учасники провели 2-годинну зустріч з Ганною Кормадоновою, генеральним консулом України в Китаї, протягом якої учасники дізнались як виглядає соціальне, політичне та економічне життя в Китаї очима українського дипломата.

Ввечері учасники вирушили до бізнес-школи CEIBS [China Europe International Business School], бізнес-шоли яка посідає перше місце в Азії та одинадцяте місце в глобальному рейтингу бізнес-шкіл Financial Times. Тут відбулась зустріч з керівництвом бізнес-школи та випускниками різних програм МВА CEIBS. Учасники мали змогу поспілкуватись та поділитись досвідом з іноземними колегами під час неформального коктейлю.

День 10 [08.05.08]

Десятий день навчального туру розпочався з візиту до найвищої будівлі в світі — Shanghai World Financial Center. Учасникам розповіли як створювався центр – від сміливої ідеї до передових технологій будування центру.

Далі відбулись паралельні візити до компаній Fibrotec [виробник харчових добавок] та Blue Bamboo [виробник банківських терміналів], де учасники оглянули виробництво та зустрілись з керівництвом.

Також в цей день учасники відвідали шанхайський океанаріум та виступ китайських акробатів.

День 11 [09.05.08]

З самого ранку учасники вирушили до міста Суджоу, де відвідали технопарк – цілий новостворений район з повною інфраструктурою як платформа для розвитку бізнесі з іноземними інвестиціями. Також в цей день учасники побачили сади Суджоу та фабрику з виробництва шовку.

День 12 [10.05.08]

В третій годині ранку основна група учасників відлетіла до Києва, а решта ще відвідає Гонконг та Пекін.

Учасники Міжнародного навчального туру отримали яскраві враження, свіжі ідеї для власних компаній та нове бачення міжнародного бізнесу.

Добавить комментарий

Scroll to top