Конкурентоспроможність – ключове питання сучасного світу

У МІМ-Київ для слухачів двох вечірніх груп МВА прочитав лекцію директор Центру досліджень конкурентоспроможності Центральної та Східної Європи при Будапештському університеті, екс-міністр економіки Угорщини професор Аттика Чекан.

У своїй лекції пан Чекан окреслив світові тенденції соціально-економічного розвитку та роль національних, зокрема, Центральних та Східноєвропейських держав у світовій глобалізації.

Конкурентоспроможність, на думку пана Чекана, це комплекс політичних, соціальних і економічних феноменів. Це динамічна концепція, орієнтована на майбутнє.

У цьому контексті зростає роль інтеграції між підприємствами у вигляді створення розгалужених мереж, під впливом цього відбувається лібералізація економічної політики держав світу, утворюються наднаціональні організації.

Слухачі МІМ-Київ поставили пану Чекану чимало запитань, що стосувалися України та можливостей підвищення рівня її конкурентоспроможності, а також співпраці з Угорщиною. На думку слухачів МІМ-Київ, Україна не використовує своє географічне положення повною мірою і поки що не сприймає конкурентоспроможність як ключову засаду власного розвитку.

Добавить комментарий

Scroll to top